Hasan Arat futbolcuları uyardı: Mücadele etmeyecekseniz şimdi bu kapıdan çıkıp gidebilirsiniz

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, İstanbul’un Ümraniye ilçesindeki BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde futbolcularla bir toplantı yaptı.

Anadolu Ajansı’nın aktardığına göre, Hasan Arat, oyunculara İngilizce olarak yaptığı konuşmada, “Sahada mücadele vermeyecekseniz, Beşiktaş taraftarının istediği futbolu oynamayacaksanız, mücadele etmeyecekseniz, aklınızda transferden başka bir şey olmayacaksa hemen şimdi bu kapıdan çıkıp gidebilirsiniz. Ödemelerinizi yapar yolları ayırırız” dedi.

Hasan Arat, başkan seçildiği günden bu yana ilk kez oyuncularla yaptığı toplantıda, Beşiktaş taraftarının “sahada savaşan, mücadeleyi bırakmayan, geri çekilmeyen takım izlemek istediğini, bunları yapmayan, aklını ve yüreğini takımı için kullanmayan hiçbir oyuncuyu kabullenemeyeceğini” belirtti.

‘SAMSUNSPOR VE ANKARAGÜCÜ MAÇLARINDA FORMASINI SONUNA KADAR ISLATMAYAN OYUNCU GÖRMEK İSTEMİYORUM’

“Beşiktaş taraftarının önemli özelliğinin tükenmeyen tutkusu olduğunu” söyleyen Arat, şöyle konuştu:

“Beşiktaş taraftarı genç oyuncuları sever, sahada savaşan, terini son damlasına kadar akıtan oyuncusuna sahip çıkar. Genç oyuncularla gurur duyuyorum, takımın tecrübeli oyuncuları onlara tam destek vermeli. Takım kaptanları da sorumluluk almalı. Sosyal medyada yazılanlara bakmayın, Avrupa’ya mutlaka gitmemiz gerekiyor. Türkiye Kupası tek hedefimizdir. Mutlaka almamız gerekiyor. Bunun için sahada savaşacak, sonuna kadar mücadele edeceksiniz. Maç sonunda taraftarımız üzgün ve mutsuzken, gülen, rahat davranan, durumu kabullenen bir tavır görmek istemiyorum. Samsunspor ve MKE Ankaragücü maçlarında geri çekilen, mücadele etmeyen, yardımlaşmayan, formasını sonuna kadar ıslatmayan oyuncu da görmek istemiyorum.”

‘BEŞİKTAŞ’IN KARAKTERİNE UYMAYAN OYUNU KABUL ETMEYECEĞİM’

Beşiktaş Başkanı Arat, teknik direktör Fernando Santos ile yaptığı görüşmede de takımın oyunu nedeniyle camia ve taraftarın rahatsızlığını belirterek kötü oyunun nedenlerini sordu, derhal toparlanmaları gerektiği, takım toparlanmazsa bunun sonuçlarının iyi olmayacağı mesajını verdi.

“Yapılan olumsuz yorumlara değil, iyi oyuna, mücadeleye, taraftarın yüzünü güldürecek sonuçlara odaklanın” diyen Hasan Arat, “Beşiktaş’a yakışmayan, karakterine uymayan oyunu kabul etmeyeceğim” şeklinde konuştu.

Başkan Arat, geçen Paskalya ve yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı dolayısıyla oyuncularla bayramlaştı.

Toplantıda ikinci başkan Hüseyin Yücel ile futbol şube sorumlusu ve yönetim kurulu üyesi Feyyaz Uçar da yer aldı.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir